mega cloud

Mega Bulut Depolama Servisi Fiyatlar ve İnceleme

Bulut Teknolojisi

Mega bulut depolama servisi, 2013 yılının Ocak ayında Kim Dotcom tarafından kurulmuştur. Bir bulut sağlayıcısı olan Mega, yayın hayatına mega.nz alan adı altında devam etmektedir. Kurulduğu günden bugüne verileri şifreli bir şekilde tutan firma, güvenlik ve hız faktörleriyle öne çıkmaktadır. Mega.nz diğer bulut teknolojsi sağlayıcıarından sağladığı ücretsiz depolama alanının çok yüksek olması yönüyle öne çıkmaktadır.

mega cloud

Mega Bulut Hizmetleri Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Mega cloud servisi, AES-128 uçtan uca şifreleme algoritması kullanmaktadır. Bu sebeple son derece güvenli veri iletim ve depolama imkanı sağlamaktadır. GDPR uyumlu olup 2FA desteği bulunmaktadır. Ücretsiz sunulan depolama alanı muadilleri arasında en yüksek olandır. Mega bulut, yıllık raporlar sunmakta ve kullanım istasitiklerini sağlamaktadır.

Peki eksileri neler?

Mega.nz, Türkiye’de yaşayan bir kullanıcı için diğer rakip bulut uygulamarına nazaran daha pahalıdır. Ayrıca telefon ve canlı sohbet desteği bulunmamaktadır. Şuan için bilinen bir 3. taraf denetleyicisi de bulunmamaktadır. Ek olarak, mega nz indirme ve yükleme sınırı bulunmaktadır. Ücretsiz paket içerisinde 15 GB aylık yükleme ve 9 GB aylık indirime sınırı bulunmaktadır.

 

Mega Cloud Fiyatları Nasıl?

Mega depolama servisinin “Bireysel” ve “Business” olarak 2 farklı ücretlendirme planı bulunmaktadır.

Bireysel paket içerisinde 4’e ayrılmatkadır ve ücretleri şu şekildedir:

  • Pro Lite – Aylık 4.99 euro,
  • Pro I – Aylık 9.99 euro,
  • Pro II – Aylık 19.99 euro,
  • Pro III – Aylık 29.99 euro

Mega depolama fiyatları için kurumsal paket içerisinde minimum 3 kullanıcılı paketler bulunmaktadır ve kullaınıcı başına aylık fiyat 5 euro’dan başlamaktadır.

 

Mega.nz İndirme Sınırı

Mega indirme sınırı ücretsiz paketler için geçerli olup aylık 9GB’dır. Yükleme sınırı ise 15 GB’dır. Sınır aşıldıktan sonra mega bulut uygulaması uyarı vermekte ve belirtilen sürenin beklenmesi gerektiğini ifade etmektedir. Bu süre dolduktan sonra kullanıcılar upload/download işlemine kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Bir cevap yazın